Dne 14.5.225 dopoledne nás navštívily tanečnice ze Zábřeha, které si říkají "EN LA ORILLA", což znamená v překladu ze španělštiny "za břehem".
Předvedly temperamentní vystoupení ve stylu flamenga - tradičního španělského tance, který pochází z jižního Španělska. Flamengo je výrazem emocí a vášně, spojuje v sobě tanec, zpěv a rytmický doprovod, a to často tleskání a hru na kytaru.
Tento tanec se původně tančil při rodinných oslavách a kulturních svátcích. Dnes je uznáván jako součást světového kulturního dědictví UNESCO a vystupuje se s tímto tancem po celém světě.
Tanečnice mají vždy bohaté sukně laděné do černo červena. Ve vystoupení u nás v Domově využily vějíře a šátky, které následně půjčily také našim uživatelům k prohlédnutí.
Jejich vystoupení zaujalo jak hudbou, tak pestrými kostýmy a energickým pohybem.